Clik - Život na dálkové ovládání

9. července 2007 v 16:30 | Pája |  Komedie
Klik - život na dálkové ovládání - Click
Motto: Život mi řídí dálkové ovládání... Typ filmu: Komedie Rok výroby: 2006 Hrají: Kate Beckinsale , Rob Schneider , James Earl Jones , Terry Crews , Adam Sandler , Christopher Walken , David Hasselhoff , Sean Astin , Jennifer Coolidge , Sophie Monk , Frank Coraci , Lily Mo Sheen , Howard Fong , James Earl Jones , Blake Clark , Jonah Hill , Jake Hoffman , Cameron Monaghan , Sidney Ganis , John Pagano , Tim Herlihy , Gary Holm , Alan Au , Marco Khan Popis: Michael Newman (Adam Sandler) má krásnou manželku Donnu (Kate Beckinsale) a dvě úžasné děti - Bena (Joseph Castanon) a Samanthu (Tatum McCann). Moc se s nimi bohužel nevídá, protože je věčně v práci, kde tráví dlouhé přesčasy v marném očekávání, že si jeho nevděčný šéf (David Hasselhoff) jednoho dne uvědomí jeho neocenitelný přínos a učiní z něj svého partnera. Všechny ostatní i sebe sama uklidňuje tím, že ihned poté, co se mu podaří zařídit sobě a svým nejbližším blahobyt, bude rodině moci věnovat tolik pozornosti, kolik jen bude potřeba.

Po jedné z probdělých nocí plných práce však unavený Michael propadne frustracím, protože už ve svém vyčerpání nezvládá zjistit ani to, který ovladač zapíná televizi. Při shánění dokonalého dálkového ovládání, kterým by mohl řídit celý svůj elektronický strojový park najednou, narazí na zvláštního zaměstnance firmy Bed, Bath & Beyond Mortyho (Christopher Walken). Ten mu poskytne experimentální ovladač, který dle jeho slov Michaelovi zaručeně změní celý život.

Brzy se ukáže, že Morty nežertoval - Michael se stává vládcem své elektroniky a zapíná každé zařízení stiskem jediného tlačítka. Ovladač má však i jiné, mnohem překvapivější funkce. Jakýmsi zvláštním způsobem dokáže ztlumit štěkání psa a dokonce i přetáčet Michaelovy hádky s jeho ženou.

Michaela jeho nová hračka fascinuje a zároveň i trochu děsí. Rozhodne se znovu navštívit Mortyho, který mu však řekne, že mu dal přesně to, oč jej žádal - univerzální ovladač, kterým by mohl neomezeně vládnout svému světu. Poté začne přímo před jeho očima s ukázkou pokročilých funkcí tajemného přístroje - včetně těch, které Michaela posouvají tam a zpátky v čase.

Nově nabytá moc Michaela brzy ovládne. Než se však naděje, role se obrací a ovladač začíná řídit Michaela, kterému se ani přes veškerou snahu nedaří přístroji zabránit, aby se sám rozhodoval, které životní okamžiky jej nechá prožít a které nikoliv. Teprve poté si Michael začne vážit svého života se vším, co k němu patří - s tím dobrým i s tím zlým.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 morísek morísek | Web | 9. července 2007 v 17:02 | Reagovat

mas u me diplom za bleskovku tak se stav..:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.