Samy Deluxe-Info

8. července 2007 v 17:16 | Pája |  Samy Deluxe
Umělecké jméno: Samy Deluxe
Vlastní jméno: Samuel Sorge
Datum narození: 19. 12. 1977
Místo narození: Hamburg

Biografie:
Dětství a začátky
Samy je jedním z úspěšných německých solo umělců. Má vlastní značku Deluxe records. Výrůstal s matčinou rodinou, protože Samyho súdánský otec opustil Německo, když mu byly dva roky. Krátce potom se narodila jeho nevlastní sestra. Přěstěhovali z Barberku do Eppendorfu, předměstí Hamburku. Měl problémy, protože jeho rodina nebyla bohatá a dalšími problémy byly s učiteli ve škole, kterým neustále vzdoroval. Samy hledal možnost odejít ze školy a cestu, kterou by vyjádřil sebe. Brzy objevil hudbu, kde i dnes pracuje s nejlepšími hamburskými umělci jako jsou Illo, The Headliners a Rob Easy.
Styl
Samy si zpočátku vybral agresivní styl založený na metafoře, složený z překrývání rytmů a vlastního proudu melodie. Proto je někdy nazýván "německý Jay-Z ". Je nakloněn k obsahovým změnám obrazu spíš než k vyprávění dlouhých příběhů. Kriticky hledá chyby v omezeném obsahu a opakujících se předmětech.
Uvedení
Před prací s Dynamite Deluxe, byl známým členem německé hip-hopové skupiny "No Nonsens". Po tom okolo roků 1996 - 1997, po několika vystoupeních v Německu během kterých se dostal do podvědomí lidí, jeho partner Eissfeldt, založil studio Eimsbush. Ve kterém vydali 1. mixtape s názvem Dynamite Delexue Demo. Tím se Samy stal velmi známým.
Ceny:
Samy získal tyto ceny:
* MTV-Award
* VIVA Comet
* ECHO
* gold records
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.